Türkiye’nin İlk LEGO Müzesi Açıldı!

Türkiye'nin ilk LEGO Müzesi
Türkiye’nin ilk LEGO Müzesi açıldı!

Bilenlere yıllar gibi gelen dört aylık kısa bir beklemeden sonra Türkiye’nin ilk ve tek LEGO müzesi 8 Temmuz 2024’te Antalya Muratpaşa’da açıldı. Biz de hiç beklemeden, açılış saatinde oradaydık. Kapıların açılması sabah saat 10’daydı, ve o saatte bizden başka giden olmamıştı. Bunu fırsat bilip, tüm setlere doya doya, rahatça baktık, onların hakkında sohbet ettik.

Eğer hatırlarsanız, Şubat sonu gibi müzenin varlığını öğrenip, ziyaret etmiştim. Yiğit de Mart sonu gibi geldiğinde videosunu çekmişti. O sırada daha tam oturmamıştı, her yerde yapılmayı bekleyen LEGO setleri, kutular, alt alta üst üste duruyordu. Buna rağmen yine de inanılmaz etkileyiciydi. Oyuncakçı ve LEGO mağazalarında kutularla set görmek ayrı bir şey, o setleri yapılmış olarak bir arada görmek ayrı bir şey. Gerçekten fantastik bir koleksiyon.

Kutular ortadan kalkıp da, müzenin içi de düzenlenince, beklediğimden daha da büyüleyici olmuş. Eskisiyle yenisiyle, küçüğüyle büyüğüyle, neredeyse her LEGO temasından bir set görmeniz mümkün. Sayıları o kadar fazla ki, hangi birine bakacağınızı şaşırıyorsunuz. Ama bir dakika ya, resim varken, neden yazıyla anlatmaya çalışıyorum ki? Buyrun, müze ziyaretinden çektiğim birkaç resim.

Bunlar, buzdağının sadece görünen kısmı. Daha bir sürü set olduğu gibi, burada sergilenmeyen de bir sürü set var. Belli aralıklarla sergilenen setler değişecek. Hem çocuklar, hem yetişkinler için keyifli aktiviteler de planlamışlar. Bunlar da zamanla duyurulacak.

Müzeyi haftanın altı günü ziyaret etmek mümkün. Pazartesi günü kapalı olacaklar ama geri kalan her gün sabah 10, akşam 6 gidip görebilirsiniz. Antalya’da yaşıyorsanız, ilk fırsatta gidin derim. Olur da tatile gelirseniz, ya da bir şekilde yolunuz düşerse, duraklarınızdan biri orası olsun. Gerçekten küçük-büyük her LEGOseverin çok keyif alacağı bir yer.

Onlarla birlikte planlayacağımız etkinlikleri de hem blogdan, hem de Instagram sayfasından yayınlayacağım. Hislerim yanlış çıkmazsa, bizi çok keyifli günler bekliyor!

Size bir de küçük video. Hâlâ video çekmeye çok alışamadım, ama en azından bir fikir verir.

 

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

 

Not: Müzeyi ziyarete geleceğiniz zaman bana da haber verin, tanışır sohbet ederiz :)

Bir yanıt yazın

Back to Top