LEGO 41755 Nova’nın Odası Set İncelemesi

LEGO 41755 Nova'nın Odası

İki hafta önce yayınladığım yazıda, yeni LEGO Friends karakterlerinden Leo’nun odasının setini incelemiştim. Bugün de toplamda dört tane olan bu setlerin ikincisine yakından bakacağız beraber. Bayanlar baylar, karşınızda LEGO 41755 Nova’nın Odası set incelemesi!

LEGO 41755 Nova’nın Odası Set Detayları

Set adı: Nova’nın Odası

Set numarası: 41755

Parça sayısı: 179

Minibebekler: 2 (Nova, Zac)

Hayvanlar: Köpek (Bu kalıp ilk kez 2023’te çıktı)

Satış fiyatı: 499.90 TL (LEGO Store)

Tema: Friends

Çıkış tarihi: 1 Ocak 2023

LEGO 41755 Nova’nın Odası

Nova ve Zac

Yeni Friends setlerinde 6 farklı Nova, 8 farklı Zac figürü var. Nova, oyun oynamaktan ve kırılan şeyleri tamir etmekten hoşlanıyor. Zac ise arkadaşlarını güldürmeyi seven, biraz da gösteriş meraklısı bir çocuk. İlgi alanlarını tek bir kelimeyle anlatabiliyoruz: Herşey! Bu setteki kıyafeti, hayattaki en önemli üç şeyi çok güzel özetliyor: Pizza, oyun ve uyku.

LEGO 41755 Nova’nın Odası Nova ve Zac
Nova (sol) ve Zac (sağ) minibebekleri

İki figürün de saç parçası 2023 yılında çıkmış. Nova’nın saç parçası, onun dışında bir şehir minifigüründe daha var, koyu pembe renkli. Zac’in saç parçasını ise iki farklı minifigürde daha bulabilirsiniz, ama hepsi siyah.

LEGO 41755 Nova’nın Odası Kutu İçeriği

LEGO 41755 Nova’nın Odası setinin kutusu

Tıpkı Leo’nun Odası setinde olduğu gibi, bu setin de kutusuna bakarak Nova ile ilgili bir fikrimiz oluyor. Zac her türlü şeyle ilgilendiğinden, onun için özel olarak bir şey koyulmamış. Dizüstü bilgisayarını alıp gelmiş.

LEGO 41755 Nova’nın Odası Nova, Zac ve Pickle

Kutudan iki poşet, bir yapıştırma kağıdı, bir taban ve bir de yapım talimatı kitapçığı çıkıyor.

LEGO 41755 Nova’nın Odası kutu içeriği

Odaya geçmeden önce, Nova’nın küçük tamir atölyesini yapıyoruz. El aletleri ve projeleri ile ilgili notları burada duruyor.

LEGO 41755 Nova’nın Odası
Nova’nın küçük atölyesi

Müfettişimiz bu sefer biraz gecikti, ilk poşeti neredeyse bitirmek üzereyiz.

Birinci poşet bittiğinde, odanın dış duvarları, Nova’nın bilgisayarı ve küçük buzdolabı, ve üzerinde birkaç oyuncağın durduğu rafları yapmış oluyoruz.

LEGO 41755 Nova’nın Odası

Leo’nun odasında olduğu gibi, burada da küçük bir kaydırmalı bölme var. Kitaplığı yana ittiğiniz zaman arkasından LEGO Elves temasına gönderme yaptığını tahmin ettiğim bir poster çıkıyor. Neden saklı olduğunu bilemedim.

Oyuncu olan Nova’nın bilgisayarı kıskanılmayacak gibi değil. Şeffaf pembe bir kasa, iki tane büyük ekran, rengârenk bir klavye ve bir de fare. Ekranların üzerinde de her oyuncunun sahip olması gereken bir kamera var.

LEGO 41755 Nova’nın Odası setindeki bilgisayar

Nova’nın köpeğinin adı Pickle (turşu). Hayvanlara yiyecek ismi vermek Heartlake gençleri arasında popüler anlaşılan. Neyse… Pickle, arka ayaklarını kullanamayan bir köpecik. Ama Nova’nın ona taktığı aygıt sayesinde, rahatlıkla hareket edebiliyor. Nova’nın küçük atölyesinde yedek tekerlek de bulmak mümkün.

LEGO 41755 Nova’nın Odası
Nova ve Pickle

İkinci poşeti bitirdiğimiz zaman, Nova’nın yatağı, Pickle’ın mama ve su kabı, oyuncu sandalye ve taburesini de odaya dahil etmiş oluyoruz. Bunların yanında tam anlam veremediğim iki detay var: Yatağın üzerinde duran pembe şimşek kılıcı ve fanustaki kurukafa. Bunlar bir şeye gönderme yapıyorsa da ne olduğunu ben bilmiyorum. Sırf enteresan aksesuar olsun diye koyulmuşsa, eh, en azından kurukafa bu amacı yerine getiriyor.

LEGO 41755 Nova’nın Odası
İşte Nova’nın odası!

Detaylar

Evet, bakalım bu sette saklı küçük detayların arasında neler varmış.

Yapım talimatlarında yine bir harita görüyoruz, nereden geldim nereye gidiyorum diye soranlar için. Şaka bir yana, bu küçük haritaların varlığı epey hoşuma gitti.

LEGO 41755 Nova’nın Odası yapım talimatındaki harita

Bilgisayar sandalyesi gerçekten çok şık. Yanındaki taburenin aynı rahatlıkta olduğunu sanmıyorum, ama iki tane büyük sandalye biraz abartı olurdu. Genel rahatlığa gelince, boyutlarından dolayı minibebekleri masaya fazla yaklaştıramıyorsunuz. Çözülmeyecek bir problem değil, 1-2 ince tuğla parçasıyla masa yükseltilir, ayaklar altına girer, ama bu haliyle oyun oynamak çok kolay değil.

LEGO 41755 Nova’nın Odası
Oyun köşesi

Yatağın açılması güzel bir detay, ama altında sadece Pickle’ın frizbisinin olması biraz garip. Sizi bilmem ama ben evcil hayvanının oyuncağını yatağın altında tutan birine rastlamadım henüz.

Leo’nun odasıyla yan yana koyduğumuz zaman, LEGO 41755 Nova’nın Odası seti daha koyu renklere sahip. Friends setlerinde genellikle bu kadar koyu tonlar bulunmuyor, hoş bir zıtlık olmuş. Belki de Nova’nın karakteriyle ilgili bir ipucu vardır altında. En yeni renklerden olan neon sarının kullanılması da bu zıtlığı vurgulamış. Bir de her sete şu turkuazı koymaktan vazgeçseler…

LEGO 41755 Nova’nın Odası ve LEGO 41754 Leo'nun Odası

Neon sarı demişken, özellikle bu açıdan bakınca favori köşem burası. Rahat bir sandalye, bilgisayar, ve onu çevreleyen vıcır vıcır oyuncaklar. Bir yerden tanıdık geliyor sanki…

LEGO 41755 Nova’nın Odası bilgisayar köşesi

En çok hoşuma giden detaylardan biri de, yan yana koyduğunuzda dört arkadaşın dördünün de farklı ten renklerine sahip olması.

Leo, Olly, Nova ve Zac, Churro ve Pickle eşliğinde.

Ve tabii setten çıkan yedek parçalar da var. Ekstradan bir mikrofigür olmasına bayıldım.

LEGO 41755 Nova’nın Odası yedek parçalar

Genel Düşünceler

Leo’nun Odası incelemesinin sonunda, seti alma sebebimin ekibi tamamlamak olduğunu söylemiştim. Bu set için geçerli olmayan bir sebep. Her ne kadar koyu renk duvarlar tarzım olmasa da, eğer çocukken oyuncu bir kızın odasının seti çıksaydı, herhalde çok mutlu olurdum. Zamane çocukları çok şanslı efendim :)))

LEGO 41755 Nova’nın Odası setini bilgisayarda oyun oynamayı seven her kız çocuğunun (ya da çocuk olarak kalmışların) çok seveceğini düşünüyorum. Erkek çocukların da “kız rengi” diyemeyeceği renklere sahip olduğu için, onlar da odayı rahatlıkla oyunlarının bir parçası haline getirebilirler. Kim bilir, belki de sırf bu önyargıyı kırmak için koyu renkler kullanılmıştır.

 

Evet, bugünlük de bu kadar. Setle ilgili düşüncelerinizi yorumlarda bekliyorum. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

Yeni arkadaşlar, yeni arkadaşlıklar!

Bir yanıt yazın

Back to Top