LEGO 2023 Yaz Setlerinden Seçmeler

LEGO Grubu bir kere set duyurusu yapmaya başladı mı, ardı arkası kesilmiyor. Bu aralar her yerde yeni set duyurularını görmek mümkün. Monkie Kid’den Harry Potter’a, Technic’ten Creator’a her temadan setler akıyor da akıyor. Hepsine tek tek bakmayacağım, ama dikkatimi çeken birkaç yeni LEGO setine değinmeden geçmek istemedim. İşte keyifli görünen bazı 2023 yaz LEGO setleri.

LEGO 40649 Up-Scaled LEGO Minifigure (Büyütülmüş LEGO Minifigürü)

Hareket edebilen dev minifigürler ilk Harry Potter setlerinde çıkmıştı. Harry ve Hermione’nin bir arada olduğu bu sette (76393 Harry Potter & Hermione Granger), bir minifigürün yapabildiği her hareketi yapan iki tane dev minifigür inşa ediyordunuz. Hatta hatırlıyorum, o zamanlar “Neden Ron yok?” diye tartışmalar bile olmuştu.

Derken bu yıl LEGO House özel setleri temasına dahil olan 40504 A Minifigure Tribute (Bir Minifigür Takdiri) seti çıktı. İlk LEGO korsanlarından olan Kaptan Kızılsakal’ın büyütülmüş hali olan bu seti sadece LEGO House’tan alabiliyorsunuz.

Ve en sonunda biz ölümlüler (!) için de dev bir minifigür seti çıkıyor! Klasik LEGO gülümsemesine sahip, gayet sade bir kıyafeti olan bir figür. En önemli yeri şapkası, çünkü bu dev figürü hareket ettiren minifigürün kontrol merkezi orada.

LEGO 2023 yaz setleri

Bu minifigürün bir eşi de, Billund’daki LEGO Kampüs’ünde bulunuyor. O birazcık daha büyük ama, 4 metre kadar.

LEGO Kampüs’ündeki dev minifigür

Ne yalan söyleyeyim, MOC’çuların bu seti nasıl kişiselleştireceğini görmek için sabırsızlanıyorum.

LEGO 40650 Land Rover Classic Defender

LEGO 2023 yaz setleri

Mart ortası gibi çıkan LEGO Icons Land Rover setinin minifigür ölçekli olanı. LEGO Grubu’nun bu özelliğine bayılıyorum. Büyük olanı alamıyor musunuz? Buyrun, küçüğünü de yaptık. Bakalım daha önce buna benzer hangi setler çıkmış.

Üst: Almak istediğimiz. Alt: Alabildiğimiz.

Bunlar ilk aklıma gelenlerden bazıları. Arasak herhalde başkaları da çıkar.

LEGO 40647 Lotus Flowers (Nilüfer Çiçekleri)

LEGO 2023 yaz setleri

İlk çıkmaya başladığından beri şu çiçek setleriyle ilgili yazı yazamamanın verdiği suçluluk duygusuyla, yeni çıkacak nilüferleri yazmadan geçemedim. Onun bahanesiyle daha önce çıkan çiçek setlerinden de küçük bir demet sıkıştırıyorum şuraya. Çiçekseverlerin bunları da koleksiyonlarına eklemek isteyeceklerinden hiç şüphem yok.

LEGO 40641 Birthday Cake (Doğum Günü Pastası)

LEGO 2023 yaz setleri

Bu set LEGO Grubu’nun çıkarttığı ilk doğum günü temalı set değil, büyük bir olasılıkla son da olmayacak. Şimdiye kadar büyüklü küçüklü epey bir set çıktı. Bu setlerin en sevdiğim yanı, küçük olanların cep harçlığıyla alınabilecek fiyatta olmaları (evet, bizim ülkemizde bile!). LEGOsever olsun olmasın, herkese verilebilecek türden şirin setler.

Bunlar da daha önce çıkan doğum günü temalı setlerin bazıları.

Şimdilik bu kadar…

Evet, LEGO 2023 yaz setleri şimdilik bu kadar. Arka arkaya üç yazı yazdıktan sonra izninizle biraz uyuyacağım. Bundan sonraki yazı yeni bir tema olan LEGO DREAMZzz hakkında olacak, ama onun için biraz araştırma yapmam gerek. Ama önce şurdaki yastığa kafamı ko………. (zzzzzzzzz)

 

Set resimleri Brickset’ten, LEGO Kampüs resmi Brick Fanatics’ten alınmıştır. Setlerin Türkçe isimleri resmî LEGO isimleri değil, benim çevirilerim.

Bir yanıt yazın

Back to Top