BukaBricks 3. Yıl Fotoğraf Yarışması

Fotoğrafçılık ile ilgili yazdığım ama henüz yayımlamadığım (biraz söylenti dolu) bir yazım var. Onu okuyorum, acaba çok mu sert oldu, yok ya olmamış, dur şurayı değiştireyim, falan filan. Derken aklıma geldi… blogun üçüncü doğum günü çerçevesinde bir yarışma mı yapsam acaba? Neden olmasın? Hem değişik bir etkinlik olur, hem belki birkaç kişi daha blogun adını duyar. Olur mu olur.

O zaman bu bir fotoğraf yarışması olsun. İnsanları biraz uğraştırsın. Fotoğraf çekmeyi zaten sevenlere bahane olsun.

Yarışma olduğuna göre, ödülü de olsun. LEGO blogundaysa, ödülü de LEGO seti olacak tabii. Tamam, setleri de bulduk. Yarışmayı düzenleyen LEGO hayvan manyağı olduğu için, ödüller de bunu yansıtsın, her sette mutlaka bir hayvancık olsun.

Ve her yarışmada olduğu gibi, bu yarışmanın da bazı koşulları olsun.

Koşullar:

  • Yarışma Türkiye’de yaşayan herkese açık.
  • Yarışmaya katılabilmek için BukaBricks Instagram hesabını takip etmeniz gerekiyor.
  • Yarışma Kasım ayı sonuna kadar geçerli. 1 Aralık’ta değerlendirme süreci başlayacak ve değerlendirme yapıldıktan sonra kazananlar açıklanacak.
  • Bu bir fotoğrafçılık yarışması. İçinde bir (ya da birkaç) LEGO seti, minifigürü ya da hayvanı olan bir fotoğraf çekin. Fotoğrafı çekerken kamera açısına, ışıklandırmaya, kompozisyona dikkat edin. Eğer fotoğrafın bir de öyküsü olursa ekstra puan alıyorsunuz :)
  • Fotoğrafın size ait olması ve yarışma etkinliği duyurulduktan sonra (13 Kasım 2023) paylaşılmış olması gerekiyor. Bu tarihten önce yayınlanan fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacak.
  • Fotoğrafı Instagram üzerinden paylaşın, #bukabricksfotoğrafyarışması etiketini kullanın, ve buka.bricks hesabını mutlaka etiketleyin. Hesabınızın herkese açık olması, jüri üyelerinin fotoğrafınızı görebilmesi açısından önemli.
  • Yarışmaya istediğiniz kadar fotoğrafla katılabilirsiniz. Ama hepsini yukarıda yazılan şekilde etiketlemeyi unutmayın. Birden fazla fotoğrafla katılacaksanız, hepsinin ayrı gönderilerde olmasına dikkat edin.
  • Kazananları belirlemek için pulup, a_toyphotographer ve jjk_brickphotography hesaplarının sahipleri olan arkadaşlar bana yardım etmeyi kabul etti.
  • Üç şanslı fotoğrafçı için üç küçük set var. Yarışmayı kendi imkânlarımla düzenlediğim için bu seferlik böyle oldu. Belki ilerde daha farklı yarışmalar da olabilir, göreceğiz.
  • Kazananlar belli olduğu zaman, Instagram üzerinden onlarla iletişime geçilecek ve adres bilgileri alınacak. Üç gün içinde cevap vermeyenin ödülü iptal olacak, onun yerine başka bir kişi seçilecek.

Yasal olarak sanırım şunu da belirtmek zorundayım, bu yarışmanın ne LEGO Grubu’yla bir bağlantısı var, ne de Facebook ve Instagram’la. Sadece platform olarak birini kullanıyor, ödül olarak da diğerini. LEGO Grubu, Facebook ve Instagram’la herhangi bir iş birliği, sponsorluk, para alma, para verme gibi bir durumu yok. Para veriyor, evet, ama kendi cebinden, setleri almak için. O kadar yani.

Eğer yarışmayla ilgili sorunuz olursa, buradan ya da BukaBricks Instagram hesabı üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

Blogda, fotoğrafçılık üzerine olan birkaç yazı da var. Merak edenler onlara buradan ulaşabilir.

BrickCentral, Stuck in Plastic ve Toy Photographers hesaplarında, çok iyi fotoğraf örnekleri bulabilirsiniz. Onlara bir bakmanızı tavsiye ederim.

 

Hadi bakalım, ilk yarışmamız hayırlı olsun, katılacak olan herkese bol şans!

İşte yarışmanın ödülleri!

Bir yanıt yazın

Back to Top