Bir L bir E bir G ve bir de O!

LEGO zombi ponpon kız LEGO ponpon kız

Toplam 5 tane LEGO ponpon kız minifigürü var. Bir tanesi, en yenisi, 2021 yılında Vidiyo Bandmates serisiyle gelen. Bir tanesi Cadılar Bayramı özel CMF 14 serisinde olan zombi ponpon kız, 2015 çıkışlı. Biri Toys’R’Us özel Bricktober serisinden, ve diğer ikisi de standart CMF serilerinden.

İlk ikiyi bir kenara koyarsak, bu üç figürün gövdelerinde yazan harfler var. M, J ve A. İyi de, nedir bu harflerin özelliği? Eğer detaylara dikkat ediyorsanız, minifigürlerin üzerinde yazan çoğu harf-rakam-yazının bir yere gönderme yaptığını biliyorsunuzdur. Ponpon kızlar da bundan geri kalmamışlar.

MJA – yani Matthew James Ashton. Benim radarıma Everyone is Awesome (40516) setiyle giren bu güzel insan, şu sırada LEGO tasarım ekibinin başı. İlk ponpon kızı tasarlarken, adının baş harfini koymuşlar gövdesine. LEGO tasarım ekibi, onun haberi olmadan iki tane daha ponpon kız yapmış. Ve böylelikle üçü yan yana geldiğinde Matthew Ashton’ın tam adının baş harfleri çıkıyor ortaya.

Yeşil olan henüz koleksiyonumda değil, o yüzden @bradyjoynerbricks ‘in geçen yıl yaptığı minifigür habitatının resmini yürüttüm.

LEGO ponpon kız
Fotoğrafçı: Justin Brady-Joyner

 

Logosuz resimler Bricklink‘ten, Matthew Ashton’ın resmi lego.com sayfasından alınmıştır.

Bir yanıt yazın

Back to Top