Türkiye ve LEGO Haberleri

Türkiye’de yaşayıp da LEGO haberleri ile ilgili yazı yazmak ne kadar zor biliyor musunuz? “Hadi” dedim “ne zamandır yazmıyorum, haber yazısı yazayım”. Yurt dışındaki blogların haber niteliğindeki yazılarına bakıyorum… Bakın ne çıkıyor karşıma.

  • PAB (Pick a Brick) internet sayfasından 2000’in üzerinde parça kaldırılacakmış.

Çok güzel (ya da kötü), ama bizde zaten böyle bir hizmet yok. Geç.

  • LEGO Insiders programı, LEGO Insiders Club adı altında, sadece çocuklar için bir alt program çıkaracakmış.

Bu da güzel, ama Insiders da Türkiye’de yok. Bunu da geç.

  • Avustralya, Sidney’de 11 Kasım 2023’te açılacak olan LEGO mağazası, İngiltere’deki Leicester Meydanı’ndaki mağazadan bile daha büyük olacak, ve böylece dünyanın en büyük LEGO mağazası olacakmış.

Evet.

  • Yeni CMF 25 serisi!

Süper! Ama sadece bir tek resim var, ve o da çok iyi kalitede değil. Üstelik henüz resmî bir açıklama da yok.

  • Yeni ve keyifli GWP’ler (Gift with Purchase) geliyor.

Tabii. Hani şu bizim para vererek almak zorunda olduklarımız, değil mi?

  • Efsane Kasım indirimleri?

Çok var çok. Beyinci Doktor zaten hikayelerinde paylaşıyor, takip etmezseniz indirimi yakalamak çok kolay değil. Ya indirim oranı değişiyor, ya satıcının elinde kalmıyor, falan filan. Haber saymıyorum bunu.

Bu mu yani?

Hayır, değil. Sadece atar yapmak için yazı yazmıyorum artık :)

Bana göre haber değeri yüksek birkaç şey var. Örneğin normalde 1 Ocak’ta çıkan modüler binalar serisinin bu yıl 1 Aralık’ta satışa sunulacak olması. 10326 Doğa Tarihi Müzesi seti, 4014 parça sayısıyla şimdiye kadar çıkan en büyük modüler set. Tıpkı diğer setlerde olduğu gibi bunda da küçük bir sürü detay var. Bence setin yıldızı, yazın çıkan yeni dinozor Brachiosaurus’un iskeleti. Ayrıca 2022 çıkışlı 60347 Market ve 2023 çıkışlı 60364 Sokak Kaykay Parkı setlerindeki ayağı protezli minifigürlere de bir tane daha ekleniyor.

LEGO haberleri
10326 Doğa Tarihi Müzesi

Dinozor demişken, birkaç gün önce Instagram’daki neredeyse her profilde olan Jurassic World setlerini de es geçmeyelim bari. Ocak 2024’te çıkacak olan bu setlerin biri 76964 Dinozor Fosilleri: T-Rex Kafatası, biri de 76963 Yavru Dinozor Kurtarma Merkezi (resmî adı bu olmayabilir). Bu sette, yeni renkli yavru dinozorları da bulabilirsiniz.

76964 Dinozor Fosilleri: T-Rex Kafatası

76963 Yavru Dinozor Kurtarma Merkezi

LEGO haberleri yazısına girmeye hak kazanan son set de, yine 1 Aralık’ta piyasaya sürülecek olan 10329 Minik Bitkiler seti. Eğer Botanik Koleksiyonu serisine ucundan kenarından girdiyseniz, ya da girmeyi düşünüyorsanız, bu seti kaçırmayın derim. 9 küçük saksı içinde 9 farklı bitkinin olduğu set, incelemelere göre ilginç parça kullanımı konusunda tavan yapmış durumda. Saksısı kendinden geliyor, bir arada ya da ayrı ayrı sergileme imkânınız var, ve gerçekten çok keyifli gözüküyor. Türkiye fiyatı henüz belli değil, ama herhalde 1500 civarı bir şey olur diye düşünüyorum.

10329 Minik Bitkiler

 

Evet, kısa haber yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Büyük bir olasılıkla Kasım ortası gibi yeni yılda çıkacak olan setler duyurulmaya başlar, o zaman tekrardan bakarız ne gelecekmiş diye.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

 

Resimler tabii ki Brickset‘ten yürütme.

Bir yanıt yazın

Back to Top