Teknik olarak bakacak olursak…

LEGO Technic figürler

Technic figürler ilk 1986’da çıkmış, benimkiler 1993’ten kalma. Şaka maka sayıları epey fazla. Bricklink’teki liste biraz garip, ama en az 30 farklı tasarım olduğunu söyleyebilirim (evet saydım 😅).

Örnek olarak alınmış belli ki, oyunlarımdan hiç hatırlamıyorum. Ama yıllar sonra tekrardan bulduğumda çok keyiflenmiştim. Her ne kadar System minifigürleri gibi parça değiş-tokuşu yapılmasa da, adamların her yeri ayrı oynuyor. Bütün mafsalları hareketli, bu yüzden de poz verip fotoğraf çekmek için ideal. Resimdeki figürleri durdurmak için ekstra bir malzemeye gerek bile duymadım, yani denge olayı da çok iyi ayarlanmış. Üstelik minifigürlerde hâlâ olmayan bir özellikleri var: Saçın üzerine kask takabiliyorlar!

2000 yılına kadar çıkmış bu figürler. Her ne kadar resmî bir açıklama bulamamış olsam da, teoriler özetle Technic setlerinin beynin teknik kısmına seslendiği, ve setleri alan kitlenin figürleri çok umursamadığı üzerine. Tabii bir de işin ölçek yanı var, bu da figürün içinde kaybolacağı büyüklükte bir set yapmayı engelliyor.

Yine de bu figürlerin başarılı bir girişim olduğunu düşünüyorum.

 

Logosuz Technic figürleri resmi Bricklink‘ten yürütme.

Bir yanıt yazın

Back to Top