LEGO Insiders Programı

LEGO Insiders

Birkaç gün önce LEGO VIP programının yerine LEGO Insiders geldi. Bütün LEGO hesaplarını bir araya getiren bu uygulamada, eski puanlar kaldığı gibi, yeni puan biriktirmek de daha kolay olacak. Üstelik açılışa (!) özel bir de hazine avı var! Daha ne isteyebiliriz ki!

Öncelikle, Türkiye’de olduğumuz için, isteyebileceğimiz ilk şey bizde de bu tür bir programın olması bence. Ben hatırlıyorum, bir ara LEGO Store’dan online alışveriş yaptığınızda puan biriktiriyordunuz. Sonra nedense kaldırdılar. İlla ki geçerli bir sebepleri vardır ama, zamanla LEGO Store’dan alışveriş yapmak giderek daha az cazipleşmeye başladı. Evet, artık üretimde olmayan setlerle, sadece LEGO Store’da bulabileceğimiz setleri ordan almak hâlâ daha ekonomik. Ama kendi adıma konuşayım, 3 tane küçük-orta boy set alacağımda çoğu zaman onları tercih etmiyorum. Çünkü diğer oyuncakçılar genellikle iyi kötü indirim yapıyorlar, ve 3 set fiyatına 4 set alabiliyorum. Eee, o zaman neden onları tercih edeyim ki?

Zamanında İngiltere’de olan birkaç arkadaşım LEGO resmî sayfası üzerinden set/parça almama yardımcı olmuştu. Bu yüzden de eski VIP, yeni Insiders programında birikmiş puanlarım var. Onları kullanarak ufak birkaç şey de aldım. Düşünüyorum, herhalde yurtdışında olsam, çoğu LEGO alışverişimi burdan yapardım. Bazı setleri erken elde etme şansından tutun, puan biriktirip bunlarla küçük setler ya da koleksiyonluk parçalar alma düşüncesi cazip geliyor. Ayrıca bazı parçaları seti almadan elde etme şansı da var. Birkaç yıl önce çıkan Vahşi Hayvan Kurtarma Kampı (60307) setindeki hayvanların büyük bir bölümünü bu şekilde almıştım. Hem Bricklink’ten tek tek almaktan daha ucuza gelmişti, hem de istemediğim bir sete tonlarca para vermekten kurtulmuştum. Buna benzer bir şey LEGO Türkiye sayfasında da var, parçaları tek tek alma yani, ama sadece aldığınız set eksik olursa yapabiliyorsunuz.

Bol hayvanlı kurtarma kampı

LEGO Insiders programının, her ne kadar bizde olmasa da, bence en güzel yanı seti nerden almış olursanız olun puan kazanıyor olmanız. Yani benim gibi “Aa bak, şurda indirim varmış” deyip aldığınız bir setin, QR kodunu okutup, LEGO Builder uygulamasına kaydettiğinizde, otomatik olarak puan geliyor. Bazı özel setler dışında, 2018’den beri çıkan her setin yapım kitapçığında bu kodun olduğu düşünülürse, geriye dönük epey puan biriktirme şansınız var. Artık tek ihtiyacınız olan bu puanları kullanabilen bir ülkede yaşayan bir arkadaş! Onunla anlaşıp, LEGO “kaçakçılığına” başlayabilirsiniz :)

Şaka bir yana, eğer gerçekten böyle bir tanıdığınız varsa çok iyi. LEGO Insiders puanlarını kullanarak çok hoş şeyler elde etmek mümkün. Benim ilk aldıklarımdan biri üzerinde 1958 LEGO logosu olan bir anahtarlıktı. Şu sırada nerde olduğunu bilmediğim için LEGO resmî sayfasından tırtıkladığım resmi iliştiriyorum aşağıya.

1958 logolu LEGO anahtarlık

Uzun lafın kısası, LEGO.com’dan alışveriş yapabilen ülkelerde yaşayanlar için LEGO Insiders gerçekten çok güzel bir program. Kim bilir, belki bir gün biz de o ülkelerden biri oluruz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

 

Resimler Jay’s Brick Blog, Brickset ve LEGO resmî sayfasından alınmıştır.

 

Küçük not: Taşınma maceramız başarıyla sonuçlanmış olsa da, yerleşmemize daha epey var gibi gözüküyor. Salonun halini aşağıda görebilirsiniz. Ben de bu yazıyı balkonda bulduğum sandalyenin köşesinde yazıyorum. Umarım yakın zamanda insan gibi yaşamaya başlarız da, daha keyifli yazılara yelken açabilirim 😅

Adım atacak yer olmayan sevgili salonumuz

Bir yanıt yazın

Back to Top