LEGO 75283 AAT (Armoured Assault Tank) İncelemesi

LEGO 75283

Brickset’te bulunan bilgilere göre, LEGO Grubu ilk AAT aracını 2000 yılında çıkarmış, o zamandan beri de küçüğüyle büyüğüyle 7 farklı AAT seti piyasaya sürmüş (Advent Calendar setlerinde çıkanları saymazsak). Bunların sonuncusu 2020’nin sonuna yaklaşırken çıktı, 75283 numaralı LEGO seti. Bugün bu setin kısa bir incelemesini yapacağım.

LEGO 75283 Set bilgisi

LEGO 75283 numaralı AAT (Armoured Assault Tank) seti 286 parçadan oluşuyor, ve setle beraber 4 adet minifigür geliyor. Setin Avrupa fiyatı 35€.

LEGO 75283
Ahsoka, 332. Lejyon Klonu ve AAT Battle Droid’leri

LEGO 75283 Minifigürleri

Hepimizin çok istediği ve mükemmel bir şekilde tasarlanmış Ahsoka ve 332. Lejyon Klonu figürünü bu sette görmek oldukça güzel. Özellikle Klon Savaşları dizisinin vazgeçilmezi olan Ahsoka’nın yeni bir figürünü görmek tüm Star Wars hayranlarını sevindirdi. Ayrıca ilk 2019 yılında karşımıza çıkan AAT Battle Droid’lerini olmaları gereken bu sette görmek, setin güzelliğini arttırıyor. Tek sıkıntı biraz basit kalmaları, eminim ki bir Droideka yanlarında çok güzel gözükürdü.

Ahsoka’nın alternatif yüzü ve Klon’un başlıksız hali

Puanlama: Ahsoka ve 332. Lejyon klonunu tartışmamıza gerek yok, ancak tekrardan söylemek isterim ki droid’ler sette çok basit gözüküyor. Ancak tabi ki bu kötü oldukları anlamına gelmez. Puan: 9/10

LEGO 75283

AAT Aracı

Öncelikle içerisinde zor bulunan, nadir ve işlevli parçalar yer alıyor. MOC tasarımcıları bu parçaları gördüklerinde eminim ki çok sevinmiştir. Onun dışında sette müthiş bir estetik görünüm var, tasarımı gerçeğine oldukça yakın. Tek sıkıntı seti alan çoğu LEGOseverin fark ettiği gibi mermi atıcısının biraz fazla uzun olması.

Puanlama: Araç her ne kadar eski versiyonundan küçük olsa da, çekiciliği sayesinde bu bir sıkıntı olmaktan çıkıyor. Klon Savaşları ve ‘prequel’ üçlemesinde yer alan bu araç, hayranların koleksiyonunda kesinlikle yer almalı. Puan: 9/10

Genel Düşünceler

Son olarak sizlere söylemek istediğim şey, LEGO 75283 setindeki parça sayısı fiyatına göre az gelebilir, ancak seti alırsanız fark edeceksiniz ki çok az sette yer alan büyük parçalar var. Bu parçalar fiyat-parça sayısı ilişkisini oldukça iyi dengeliyor. Son olarak, bu seti her Star Wars hayranına öneriyorum, gerçekten bir koleksiyoncunun olmazsa olmazı.

Genel puan: 9/10

 

Resimler universe.of.lego‘ya aittir.

Bir yanıt yazın

Back to Top