LEGO 10292 Friends The Apartments Seti Geliyor!

LEGO 10292 Friends the Apartments

Öylesine dolanmak için Instagram’a girmemle, bu müthiş haberi görmem bir oldu. Birkaç gün önce LEGO Grubu sayfasında bir resim yayınlamıştı, Monica ve Rachel’ın apartmanının girişini gösteren (diziyi izleyenler bilir :) ). Dedikodu olarak dolaşan lafların gerçek olduğunu o zaman anlamıştım, ama bu kadar kısa süre içinde çıkacağını tahmin bile etmemiştim. 19 Mayıs’ta VIP’ler için online LEGO mağazalarından alınabilecek 10292 Friends The Apartments seti (ne yazık ki henüz ülkemizde olmayan bir sistem), Haziran başı gibi de tüm dünyada piyasaya sürülmüş olacak. Umuyorum ki biz de bu tüm dünyanın içinde yer almayı başarırız.

LEGO 10292
Yeni minifigürler!

2019 yılında LEGO Ideas altında ilk Friends seti çıkmıştı: Central Perk (21319). LEGO 10292 Friends The Apartments seti ise Icons altında çıkıyor. Brickset’e göre 2048 parçadan oluşan bu sette, hem 6 arkadaş, hem de ekstradan Janice karakterinin minifigürü var. Arkadaşların kıyafetleri Central Perk’tekilerden farklı, kızların saçları da öyle. Sette vıcır vıcır bir sürü detay var. İlk bakışta benim gözüme çarpanlar Ross’a balkonda saldıran kedi, Chandler ve Joey’nin beslediği tavuk ve ördek, evleri soyulduktan sonra ellerinde kalan tek şey olan kano, Joey’nin garip köpek heykeli, Phoebe’nin daha da garip Gladys “sanat eseri”, Monica’nın Şükran günü için pişirdiği hindi, karşı apartmanda kalan çıplak adamı dürtmek için yaptıkları dev dürtme aleti ve tabii ki langırt masası. Belli ki seti tasarlarken çok kafa patlatmışlar, ve sonunda inanılmaz güzellikte bir set çıkmış.

Dürtme aleti :)

Her ne kadar Friends günümüzde çıkan dizilere kıyasla biraz sığ kalsa da, zamanında çok popüler bir diziydi. Bitmesinin üzerinden bu kadar zaman geçtikten sonra Netflix’te tekrar yayınlanmaya başlaması, bence hâlâ hayranları olduğunun en büyük kanıtı. LEGO 10292 Friends the Apartments, Sadece LEGOseverlere değil, Friends-severlere de seslenen bir LEGO seti.

Kısa bir haber olarak bunu paylaşmadan geçmek istemedim. İlk çıktığı zaman Central Perk setinin incelemesini yapmıştım, birkaç gün içerisinde onu da çevirip burda yayınlayacağım.

LEGO 10292
Apartmanlar

 

Resimler Brickset’ten yürütme. Daha fazlasına hem Brickset’ten, hem de Gofret Brick Blog’dan ulaşabilirsiniz.

One comment

  1. Minifigürist

    Dizinin sevenlerine harika bir haber. 2000+ parça kullanan bir set için gayet güzel bir tasarım ortaya koymuşlar. Belki de modernize setlerin aksine, az biraz oldschool setlerin ruhunu çağrıştırdığından dolayı gözüme hoş görünmüştür bilemedim. Seti alacağımı pek sanmıyorum ama figürlerin 1 ya da 2 tanesini bir şekilde temin etmeye çalışacağım sanırım.

Bir yanıt yazın

Back to Top